Kiedy okazuję się, że Twój facet to dziad, otrzyj łzy i zorganizuj mały sabat z przyjaciółkami. Nic nie posmakuje Wam tak przy dobrych trunkach i gorzkich opowieściach jak sałatka z KOGUTA!

Sałatka z koguta.

Składniki:

Pierś z kurczaka, dwa małe płaty- cena ok. 7zł

1,2 cebulki dymki ze szczypiorkiem- cena ok. 1zł

Pół opakowania kolorowego makaronu -cena ok. 2zł

pół zielonej papryki- cena ok. 50gr

pół czerwonej papryki- cena ok. 50gr

3 rzodkiewki- cena ok. 40gr

pół puszki słodkiej kukurydzy- cena ok. 1zł

4-5 łyżek majonezu- cena ok. 1zł

łyżka musztardy- cena ok. 20gr

przyprawy: sól, pieprz, bazylia, sok z cytryny, liść lubczyku

Koszt przygotowania potrawy: 12-13zł

Sposób przygotowania:

Zacznijmy od koguta, czyli kurczaka. Dokładnie umyj płaty/piersi, następnie pokrój je w drobną kostkę i włóż do miseczki, dodaj sól i pieprz, bazylię i liść lubczyku, wciśnij trochę soku z cytryny, dodaj odrobiny oliwy z oliwek, łyżkę musztardy i posiekany ząbek czosnku. Tak zamarynowanego kurczaka włóż do lodówki na jakiś czas, minimum godzinę.

Ugotuj makaron. Chcesz uniknąć posklejanych świderków? Oprócz soli do wody z gotującym się makaronem wlej kilka kropli oliwy. Ugotowany makaron ostudź zimną wodą, następnie odcedź i przejdź do warzyw.

Umyj i posiekaj warzywa: paprykę, cebulkę, szczypior i rzodkiewkę. Jeśli chodzi o kształt, wszystko zależy od Ciebie. Ja pokroiłam paprykę w paseczki, rzodkiewki w pół talarki, a szczypior zgodnie z klasyką.

Przejdźmy teraz do najważniejszego punktu programu, a więc rozprawienia się z kogutem. Zamarynowanego kurczaka podsmaż na maślę. Następnie odcedź go z tłuszczu i ostudź. Ja w tym celu użyłam papieru śniadaniowego. Proste!

Wszystkie składniki wrzuć do dużej miski, dodaj przyprawy, sól i pieprz do smaku oraz nieco ziół: bazylię i lubczyku, dodaj 3 łyżki majonezu i delikatnie połącz wszystkie składniki. Gotowe! Moja rada, całość posyp świeżym szczypiorkiem i włóż do lodówki. Schłodzona sałatka smakuje MNIAM!

 

Smacznego życzy Spryciara!!!